Fotbal & Cupa Romaniei: Astra S-a Calificat In Sferturile Cupei Romaniei

ws_Soccer_ball_on_the_grass_1680x1050

Astra Giurgiu s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Romaniei la fotbal, gratie victoriei, de marti, cu scorul 4 – 3 (3 – 0, 3 -3), in fata divizionarei secunde FC Brasov, dupa prelungiri, in primul meci din faza optimilor de finala ale Cupei Romaniei la fotbal.

Astra, liderul Legii I, a condus la pauza cu 3 – 0, in urma reusitelor lui Tembo (minutul 18), Budescu (minutul 28) si Ionita II (minutul 35) si a parut sa castige fara probleme. Insa, dupa inlocuirea lui Budescu, echipa lui Marius Sumudica le-a permis gazdelor sa revina.

Golurile brasovenolor au fost inscrise de Matei (minutul 67 si minutul 90) si Olteanu (minutul 88).

Matei, protagonisul multor faze importante, a primit cu usurinta al doilea cartonas galben in minutul 102, fiind astfel eliminat.

FC Brasov – AFC Astra Giurgiu 3 – 3 (0-3, 3 -3)

Stadion: Tineretului/Brasov

Au Marcat: Marius Matei (minutele 67 si 90), Vlad Olteanu (Minutul 88), Famayo Tembo (minutul 18), Constantin Budescu (minutul 28), Alex Ionita II(minutul 35), Alexandru Dandea(minutul 108).

Cartonas Rosu: Marius Matei (Fc Brasov, minutul 102)

Arbitru: Iulian Dima (Bucuresti)

Arbitru Asistenti: Daniel Hulbei (Vaslui), Adrian Ionescu (Targoviste).

Arbitru de Rezerva: Marius Chitu.

Observatori: Cristian Savu (Bacau) – CCA, Sorin Cojocaru (Bucuresti) – LPF.